Články

Nudíme se = blogujeme?

25. července 2016 v 14:43 | Ellby

K blogování jsem přišla, když mi bylo asi 12 let. To je celkem málo na to, že jsem měla zveřejňovat články, které by měly lidi pobavit a být zajímavé. Přiznám se..takové rozhodně nebyly. Kdybyste si teď prohlédli můj starý blog (díky bohu jsem ho zrušila), našli byste články o tom, jak jsem se pohádala s kamarádkou, jak mi máma nechtěla dovolit to a to a podobné žvásty. Samozřejmě jsem nezapomněla přidat pár těch ubrečených, nebo vysmátých smajlíků podle toho, jak jsem se zrovna cítila (protože bez těch smajlíků by nikdo nepochopil, o čem to celé je!)

A proč jsem toto vlastně dělala? Ano - nudila jsem se. Přišlo mi strašně "kůl" publikovat něco na internet, ale třeba na videa jsem zase odvahu neměla (díky, že jsem ji neměla!). Byl to pro mě tedy takový kompromis - vylévat si srdíčko, ale přitom zůstat v anonymitě internetu. Možná, že mi to i zůstalo a ani si to neuvědomuji. Možná, že bloguju, protože se nudím, protože je fajn mít "svůj svět", do kterého se můžu ponořit, když se mi ten můj nelíbí.

Nevím, jestli je to ten správný důvod, proč blogovat. Myslím si, že ne, i když tím vlastně soudím i sama sebe:D. Když někdo chce pobavit čtenáře svými články, nebo se podělit o své rady a možná i nějaké další získat, má pro mě čistý štít. Ale my všichni majitelé "diary blogů", kde zveřejňujeme vše z našeho života, když se zrovna nudíme, můžeme být z jednoho úhlu pohledu prostě a jednoduše sebestřední.


TÉMA TÝDNE: Hluboko uvnitř

12. července 2016 v 18:28 | Ellby
V každém z nás se něco skrývá. Nějaká část člověka, o které nikdo neví. Snažíme se ukrýt věci, za které se stydíme nebo nám prostě přijde trapné se o nich bavit. Ať už je to skrytá záliba ve vaření, potlačované cholerické záchvaty, nebo nějaké větší tajemství. Někteří lidé uzavírají před lidmi více věcí, jiní méně, ale každý má své tajemství. Proto si tedy nemusíme zbytečně lámat hlavu, když nějakou část sebe máme hluboko uvnitř. Dělá to totiž ve větší či menší míře každý.
 
 

Reklama