KNIHA POD DROBNOHLEDEM: Dívka ve vlaku

20. července 2016 v 19:26 | Ellby |  Knihy a filmy

V mojí historicky první recenzi figuruje kniha Dívka ve vlaku, kterou určitě spoustu lidí bude znát. Pokud mezi ně nepatříte, nebo se jen chcete podívat na můj názor, čtěte dále:))
-------------------------------------------------------------------------------

Název: Dívka ve vlaku // The Girl on the train

Autor: Paula Hawkins

Žánr: Thriller, Psychologický

Vydáno: Říjen 2015

Počet stran: 328

Moje hodnocení: 90%

Anotace:

Román, který si podmanil všechny žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku, trhá rekordy v rychlosti prodeje a je kritikou označován za letošní Zmizelou.

Rachel dojíždí ranním vlakem do Londýna. Den co den si prohlíží útulné předměstské domky, a když vlak na chvíli zastaví u návěstidla, naskýtá se jí pravidelně letmý pohled do soukromí mladého páru. Postupem času Rachel začíná mít pocit, že ty dva lidi zná. Představuje si, že je zná. Dá jim dokonce jména: Jason a Jess.
Jednoho dne však zahlédne něco, co ji šokuje. Stačí pouhá minuta, než se dá vlak zase do pohybu, a náhle je všechno jinak… Krátce nato se Rachel dozví, že se "její" Jess pohřešuje, a proto se rozhodne obrátit na policii. Není si jistá, zda tím nenadělá více škody než užitku, zatímco se stále více zaplétá do příběhu, který není její, ale jenž nakonec obrátí naruby život úplně všem…

Recenze:

Myslím, že kolem této knihy se odehrávalo opravdu hodně diskuzí, kniha byla dost propagována a když v říjnu 2015 vyšla, všichni ji museli mít. Já mezi ně nepatřila, protože nemám ráda, když jednu dobu mají všichni tu stejnou věc, řeší ji a jsou z ní úplně u vytržení. Taky občas raději počkám, až trochu spadne cena, která ze začátku bývá na můj vkus trochu vysoká. Ke knize jsem se znovu náhodou dostala asi před měsícem, kdy mi kamarádka nabídla, že mi ji půjčí. Řekla jsem si, proč to nezkusit? A tak se tato kniha objevila i v mé poličce, jako v jedné z mnohých.

-------------------------------------------------------------------------------

Děj knihy je opravdu poutavý. Ze začátku jsem trochu tápala v souvislostech a zápletkách, takže jsem občas musela i obracet zpět, abych si připomněla, jak to vlastně bylo. Později jsem už ale vše pochopila. Každou chvíli jsem narazila na informaci, kterou bych nečekala a i samotný konec vás nejspíš hodně překvapí. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, pořád jsem potřebovala znát další informace. Dílky skládanky se odkrývají postupně, což mi vyhovuje, protože se stále něco děje. Jediné, co bych knížce vytkla, je trochu nudné neustálé odehrávání děje "ráno" a "večer". Občas by se mohla zavést i trochu jiná část dne:D Taky se Rachel někdy zbytečně "vykecávala" a rozjímala nad okolím, tedy...aspoň na můj vkus:)
-------------------------------------------------------------------------------

Pětatřicetiletá Rachel jezdí každý den stejným spojem do Londýna. Na začátku knihy vypadá její počínání celkem normálně, dokud člověk nepochopí, že je to zoufalá alkoholička, která žije opravdu mizerný život. Téměř každý den pije a často si ani nepamatuje, kde byla a co dělala. Má vlastně jen jedinou zálibu..jediný denní úkon, který jí přináší radost a potěšení. Při projíždění vlaku si všímá jediného domu a sleduje jeho obyvatele, jimiž je mladý pár - muž a žena, kteří jí připadají šťastní. Domýšlí si jejich osudy do posledních detailů a má pocit, že je zná. Pojmenovala si je jako Jess a Jason a jsou pro ni příkladem šťastného páru.
Sama Rachel je totiž rozvedená. Manžel Tom ji začal podvádět a po rozvodu si svou milenku nastěhoval do jejich domu, vzal si ji a teď s ní má i dítě. A s tímto vědomím musí Rachel žít, když ona sama nemá nic - rodinu, přátele, nikoho, kdo by ji měl rád a komu by na ní záleželo. A tak našla útěchu v tomto mladém páru. Je to vlastně docela logické, nahrazuje si tím díru ve svém srdci a přeje jim to jejich štěstí, když ona sama ho v životě nenašla.

Pro a proti


+ Poutavý děj- Pořád dokola to jejich "ráno" a "večer"
+ Postupné "odkrývání" informací- Občas zbytečně moc rozjímání
+ Střídání vypravěčů- Až moc velká propagace (to není ale chyba knihy:))
+ Skvělý konec
+ Krásný obal (ano, i to se přece hodnotí!:D)


Trailer ke knize:

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Ev. Ev. | Web | 20. července 2016 v 23:57 | Reagovat

Je to asi čtrnáct dní, co u nás byla teta a říkala mi, že by si chtěla přečíst nějakou knížku a ptala se mě právě na tuhle. A já o ní ten večer slyšela poprvé. Nejsem ve světě knih zas tak dlouho, takže se moc neorientuju, ale určitě tetě příště poreferuju a řeknu jí, ať to zkusí. Já mám momentálně na seznamu četby spoustu jiných knih :)

2 Heaven Heaven | Web | 22. července 2016 v 12:29 | Reagovat

Souhlasím :) O knihu roku určitě nejde, ale byla fajn :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama