9.7. 2016 - Andulky všude

9. července 2016 v 20:50 | Ellby |  E.

Omlouvám se, že jsem tento týden nenapsala vlastně žádný článek, ale byla jsem opravdu celkem zaneprázdněná:D V celém článku se dozvíte, co se dělo:)


Tento týden se stalo spoustu věcí.. Asi před dvěma, nebo třemi týdny se nám narodila malá andulátka. Byli jsme hrozně rádi. Nejdřív jsme mysleli, že budou jen tři, ale nakonec se líhly z vajíček postupně, a tak máme pět malých andulek:D

Jenže aby všechno nebylo tak jednoduché, tak se přece muselo něco stát. Před dvěma dny v noci k jejich voliéře přišel kocour (který nám mimochodem tímto způsobem zranil už dvě andulky!) a začal dorážet na jejich klec. Samozřejmě samička bránila mláďata a nějak se jí podařilo zlomit si křídlo. Přestala krmit mláďata a sama už taky nejedla - jen seděla a koukala.

A aby toho nebylo málo, tak moje velmi zručná sestra (omlouvám se, ale musela jsem si rýpnout:D) při dávání krmiva do klece omylem vypustila i toho samečka:D (prostě šikula). Po asi dvouhodinovém nahánění na zvuky andulek, puštěné z YouTube, a na jídlo jsme to vzdaly. Jejich taťka se prostě nevrátí..

A tak zůstali ti maličtí sami. Samička umřela hned druhý den a sameček se samozřejmě nevrátil. Takže teď je musíme 4krát denně krmit my. Jestli někdy někdo zkoušel krmit andulky, asi ví, o čem teď mluvím:D. Není to moc snadné.. Ti nejstarší strašně klovou (logika - chcete jim dát jídlo a oni vás ještě klovnou) a ti mladší se zase moc bojí. Nechcou ani otvírat zobáčky a tak se, v rámci možností, snažíme dělat, co se dá.

Dnešní krmení však už bylo o hodně lepší. Mláďátka už se tolik nebojí a já jsem získala potřebný grif:). Toho nejmenšího jsem si oblíbila, dokonce jsem si ho i pojmenovala, odteď je to prostě Kuba:D


Naše andulátka (ten poslední vlevo opravdu není fotogenický:D)


Nejmenší Kuba


Nejstarší, který už vypadá jako dospělý, ale že by se nažral sám (nebo aspoň nekloval, když mu chci dát!:D) tak to ne..:DVražedný pohled..To je ten nefotogenický (zase si to potvrdil:D)


Tak, držte nám držte palce, ať zvládneme roli matky pečovatelky a všechny andulky nám vyroustou ve zdravé dospěláky:))


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Joina Joina | Web | 11. července 2016 v 7:40 | Reagovat

To je smutné, takové pidi mláďátka a sami? Ale vypadají užasně aspoň vidím poprvé andulčí mládě.

2 Ellby Ellby | Web | 11. července 2016 v 8:28 | Reagovat

[1]: Nojo..je to blbý, ale už si na nás zvykají a jsou celkem mazliví:D Taky jsem je viděla poprvé.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama