Červenec 2016

Nudíme se = blogujeme?

25. července 2016 v 14:43 | Ellby |  Články

K blogování jsem přišla, když mi bylo asi 12 let. To je celkem málo na to, že jsem měla zveřejňovat články, které by měly lidi pobavit a být zajímavé. Přiznám se..takové rozhodně nebyly. Kdybyste si teď prohlédli můj starý blog (díky bohu jsem ho zrušila), našli byste články o tom, jak jsem se pohádala s kamarádkou, jak mi máma nechtěla dovolit to a to a podobné žvásty. Samozřejmě jsem nezapomněla přidat pár těch ubrečených, nebo vysmátých smajlíků podle toho, jak jsem se zrovna cítila (protože bez těch smajlíků by nikdo nepochopil, o čem to celé je!)

A proč jsem toto vlastně dělala? Ano - nudila jsem se. Přišlo mi strašně "kůl" publikovat něco na internet, ale třeba na videa jsem zase odvahu neměla (díky, že jsem ji neměla!). Byl to pro mě tedy takový kompromis - vylévat si srdíčko, ale přitom zůstat v anonymitě internetu. Možná, že mi to i zůstalo a ani si to neuvědomuji. Možná, že bloguju, protože se nudím, protože je fajn mít "svůj svět", do kterého se můžu ponořit, když se mi ten můj nelíbí.

Nevím, jestli je to ten správný důvod, proč blogovat. Myslím si, že ne, i když tím vlastně soudím i sama sebe:D. Když někdo chce pobavit čtenáře svými články, nebo se podělit o své rady a možná i nějaké další získat, má pro mě čistý štít. Ale my všichni majitelé "diary blogů", kde zveřejňujeme vše z našeho života, když se zrovna nudíme, můžeme být z jednoho úhlu pohledu prostě a jednoduše sebestřední.22.7. - Nákupní šílenství

22. července 2016 v 13:21 | Ellby |  E.

Tento týden prodělávám takové menší šílenství. Protože příští středu odjíždím na Sardinii (jedu s tancováním na zahraniční festival) a na všechno tam budu sama, chtěla jsem si tento týden patřičně "užít" tím, že budu nakupovat věci, které mi ještě chybí. Opalovací krémy, šampon, zubní pasta, ale také letní oblečení (kterého, jak se zdá, mám pořád málo!), časopisy, jídlo na cestu a spoustu dalších věcí - znáte to, jako když člověk jede na dovolenou. No přiznám se, že ne se vším jsem pochodila a všechno jsem si nemusela nakupovat sama. Několik věcí jsme měli už doma a něco jsem už měla nakoupeno dřív, protože jsem počítala s tím, že to stejně dopadne tak jako vždycky a na poslední chvíli budu něco shánět. Takže ve velkém plánu tohoto týdne bylo především sehnat si věci na opalování (krémy na opalování, po opalování a další tyto srandičky), nějaké časopisy na zabavení, protože pojedeme autobusem, ve kterém strávím alespoň jeden den, a taky nějaké šaty, protože to se na dovolenou u moře vždycky hodí.


KNIHA POD DROBNOHLEDEM: Dívka ve vlaku

20. července 2016 v 19:26 | Ellby |  Knihy a filmy

V mojí historicky první recenzi figuruje kniha Dívka ve vlaku, kterou určitě spoustu lidí bude znát. Pokud mezi ně nepatříte, nebo se jen chcete podívat na můj názor, čtěte dále:))
-------------------------------------------------------------------------------

Název: Dívka ve vlaku // The Girl on the train

Autor: Paula Hawkins

Žánr: Thriller, Psychologický

Vydáno: Říjen 2015

Počet stran: 328

Moje hodnocení: 90%
Layout blogu č. 3

19. července 2016 v 17:12 | Ellby |  Blog updates
Anoo, střídám je jak ponožky a mám v plánu v tom pokračovatSmějící se


NÁHLED | ZVĚTŠIT

Na blogu:

13.7. - ?

Připravte si vlastní sushi

14. července 2016 v 10:49 | Ellby |  Jídlo

Pokud jste milovníci sushi jako já, ukážu vám, jak si připravit vlastní sushi doma mnohem levněji. Na začátek nutno říct, že i tak to nebude nic levného:D Je potřeba také hlavně trpělivost a spoustu netradičních surovin.


TÉMA TÝDNE: Hluboko uvnitř

12. července 2016 v 18:28 | Ellby |  Články
V každém z nás se něco skrývá. Nějaká část člověka, o které nikdo neví. Snažíme se ukrýt věci, za které se stydíme nebo nám prostě přijde trapné se o nich bavit. Ať už je to skrytá záliba ve vaření, potlačované cholerické záchvaty, nebo nějaké větší tajemství. Někteří lidé uzavírají před lidmi více věcí, jiní méně, ale každý má své tajemství. Proto si tedy nemusíme zbytečně lámat hlavu, když nějakou část sebe máme hluboko uvnitř. Dělá to totiž ve větší či menší míře každý.

9.7. 2016 - Andulky všude

9. července 2016 v 20:50 | Ellby |  E.

Omlouvám se, že jsem tento týden nenapsala vlastně žádný článek, ale byla jsem opravdu celkem zaneprázdněná:D V celém článku se dozvíte, co se dělo:)

Layout blogu č. 2

8. července 2016 v 18:48 | Ellby |  Blog updates
Ahoj:) Možná jste si všimli, že blog má opět nový vzhled. Ve vzhledu jsou obrázky věcí, které mám ráda a vystihují mě:) Snad se Vám líbí:)) Mám ráda světlé barvy, takže proto tolik té bílé:DNÁHLED | ZVĚTŠIT

Na blogu od:
8.7. - 13.7. 2016

4.7. 2016 - Prázdninový běh

4. července 2016 v 15:29 | Ellby |  E.

Tak jsem tu s mým prvním deníčkem z mého prázdninového dne:)


Kdo je Ellby?

3. července 2016 v 21:00 | Ellby

DENÍČEK TAGY OBLÍBENOSTI

Jmenuji se Eliška, ale tady na blogu bych upřednostňovala více anonymní přezdívku Ellby:). Je mi patnáct let a bloguji už 3 roky. Za tu dobu jsem vystřídala mnoho blogů zaměřených například na koňský svět, grafiku, online hry, dívčí poradnu atd. Některé blogy ještě existují, jiné skončily po týdnu provozu:D

Už jako malá jsem se těšila na hodiny slohu a narozdíl od mých vrstevníků mě bavilo číst knížky a psát si příběhy. To mi v menším (či větším?!) provedení zůstalo dodnes. Občas si ráda připlatím za dobré knížky a když mám špatnou náladu, ráda něco sepisuji. V tomto účelu vznikl tento blog - je to mé nové místo na sepisování všeho, co mě zrovna napadne.

Mám za sebou základní školu a v září nastupuji do prvního ročníku na gymnázium. Jsem zvědavá, jak to budu zvládat, protože jsem zvyklá, že po škole mám hodně volného času na kroužky, chození ven s přáteli a podobně, takže to pro mě bude asi trochu šok:D Ale co, časem si určitě zvyknu:)

Můžu o sobě říct, že jsem vcelku aktivní člověk - mám ráda sporty, ráda hraju na housle, mám ráda tanec, hudbu a kreslení. Samozřejmě, jako každý správný teenager, mám ráda i lenivé dny doma, kdy jsem u počítače a tvořím grafiku nebo si čtu či se dívám na filmy:) Co se týče povahy, jsem spíše extrovert. Mám ráda lidi, ale také na ně občas dokážu pořádně vylítnout:D No..však to znáte:)

Ze zvířat mám ráda psy - hlavně pak anglické buldoky, jehož zástupkyně mi doma běhá po trávníku:), dále potom koně, papoušky a mnoho dalších. Z barev mám raději ty světlé; tedy běžovou, bílou, růžovou, ale také světle zelinkavou a žlutou. To se projevuje hlavně na layoutech, které zde publikuju, všimněte si, že jsou skoro všechny světlé:D I když vytvořím něco tmavého, mám pocit, že to stejně vypadá hrozně:D